02
сряда
19:00
КАРМЕН - опера от Жорж Бизе

Диригент Андрия Павлич

В главните роли:
Кармен - Саня Анастасия
Дон Хосе - Ивайло Михайлов
Ескамилио - Валери Турманов
Микаела - Русалина Мочукова

Оркестър, хор, балет на Държавна опера-Стара Загора
Детско-юношеска студия за опера и балет на Държавна опера-Стара Загора Прабългарска школа за оцеляване БАГА-ТУР

 
05
събота
19:00
СЪНЯТ НА ПИЛАТ - танцова мистерия от Стефан Димитров

Либрето Яна Темиз по романа на М. Булгаков „Майстора и Маргарита“
Хореография, постановка и режисура Василий Медведев
Асистент хореограф Станислав Фечо
Сценография и костюми Павол Юраш
Диригент Владимир Бошнаков
В главните роли:
Пилат Понтийски – Фиорди Лоха
Воланд – Княз на Тъмнината - Марсело Молина
Майстора (в Юдея – Иешуа) - Фредерико Пинто
Маргарита (в Юдя – Мария Магдалина) - Анелия Димитрова
Свитата на Воланд:
Котаракът Бегемот (Юда) - Томоки Ишиго
Хела (Низа) - Клара Ферер
Балет и оркестър на Държавна опера - Стара Загора
Времетраене 2 ч. с един антракт

 
10
четвъртък
19:00
ТРАВИАТА - опера от Джузепе Верди

ТРАВИАТА
Опера от Джузепе Верди
Диригенти от Международния майсторски курс по оперно дирижиране
Водещ диригент Деян Савич

В главните роли:
Виолета - Деси Стефанова
Алфред - Ивайло Йовчев
Жорж Жермон - Нико Исаков
Оркестър, хор и балет на Държавна опера-Стара Загора

 
15
вторник
19:00
ВЪЛШЕБНАТА ФЛЕЙТА - oпера от Волфганг Амадеус Моцарт

ВЪЛШЕБНАТА ФЛЕЙТА
Опера от Волфганг Амадеус Моцарт
Концертно изпълнение
Диригенти от Международния майсторски курс по оперно дирижиране
Водещ диригент Деян Савич

В главните роли:
Зарастро - Евгений Арабаджиев
Тамино - Николай Моцов
Царицата на нощта - Симона Кодева
Памина - Емилия Иванова
Първа дама - Васо Параскева
Втора дама - Емилия Джурова
Трета дама - Петя Петрова
Папагено - Иван Кабамитов
Папагена - Яница Нешева
Оркестър и хор на Държавна опера Стара Загора

 
18
петък
19:00
БОХЕМИ - oпера от Джакомо Пучини

БОХЕМИ
Опера от Джакомо Пучини
Диригенти от Международния майсторски курс по оперно дирижиране
Водещ диригент Деян Савич

В главните роли:
Родолфо - Борис Тасков
Марсело - Валери Турманов
Шонар - Иван Кабамитов
Колин - Александър Марулев
Мими - Елена Петрова
Мюзета - Емилия Джурова
Хор и оркестър на Държавна опера - Стара Загора
Детско-юношеска студия за опера и балет на Държавна опера-Стара Загора