09
четвъртък
19:00
ЛЕШНИКОТРОШАЧКАТА - балет музика на П.И.Чайковски

Хореография и режисура Константин Уралски
Диригент Ивайло Кринчев
Сценография и костюми Салваторе Русо
Асистент режисьор Ромина Славова
Солисти и кордебалет на Държавна Опера-Стара Загора

 
10
петък
19:00
МУЗИКА БЕЗ ГРАНИЦИ - kамерен концерт

Генко Гешев – бас
На рояла: Деница Петрова
Водещ: Мария Донева – поетеса

 
14
вторник
19:00
СЕВИЛСКИЯТ БРЪСНАР - oпера от Джоакино Росини

Диригенти от международния майсторски курс по оперно дирижиране
Водещ диригент Ивайло Кринчев
В главните роли: Николай Моцов /Граф Алмавива/,
Евгений Арабаджиев /Доктор Бартоло/, Петя Петрова /Розина/,
Александър Крунев /Фигаро/
Оркестър и хор на Държавна опера-Стара Загора

 
17
петък
19:00
МАДАМ БЪТЕРФЛАЙ - oпера от Джакомо Пучини

Диригенти от международния майсторски курс по оперно дирижиране
Водещ диригент Ивайло Кринчев
В главните роли: Ана Дитри /Чо-Чо Сан/, Ивайло Михайлов /Б.Фр.Пинкертон/,
Тереза Бракалова /Сузуки/, Йосиф Славов /Шарплес/
Оркестър, хор и балет на Държавна опера-Стара Загора

 
24
петък
19:00
ГРАФИНЯ МАРИЦА - oперета от Имре Калман

Диригент Виктор Крумов
Режисьор Николай Априлов
Сценография и костюми Диляна Първанова
Хореография Росен Прангов
Хормайстор Младен Станев

Деси Стефанова, Емилия Джурова /Графиня Марица/,
Борис Тасков, Марин Русинов, Георги Султанов /Граф Тасило/,
Стоян Буюклиев, Велин Михайлов /Барон Жупан/,
Инна Андреева, Лилия Илиева /Лиза/, Анастасия Алтухова, Мериам Шамс /Маня/,
Иван Кабамитов /Княз Популеску/,
Яница Нешева, Тереза Бракалова /принцеса Божена Буденщайн/,
Янчо Иванов /Пеничек/, Игнат Желев, Николай Априлов /Чеко/,
Маргарита Йовчева /Ирка/
Хор, балет и оркестър на Държавна Опера-Стара Загора
Детско-юношеска студия за опера и балет на Държавна опера-Стара Загора

 
25
събота
19:00
ГРАФИНЯ МАРИЦА - oперета от Имре Калман

Диригент Виктор Крумов
Режисьор Николай Априлов
Сценография и костюми Диляна Първанова
Хореография Росен Прангов
Хормайстор Младен Станев

Деси Стефанова, Емилия Джурова /Графиня Марица/,
Борис Тасков, Марин Русинов, Георги Султанов /Граф Тасило/,
Стоян Буюклиев, Велин Михайлов /Барон Жупан/,
Инна Андреева, Лилия Илиева /Лиза/, Анастасия Алтухова, Мериам Шамс /Маня/,
Иван Кабамитов /Княз Популеску/,
Яница Нешева, Тереза Бракалова /принцеса Божена Буденщайн/,
Янчо Иванов /Пеничек/, Игнат Желев, Николай Априлов /Чеко/,
Маргарита Йовчева /Ирка/
Хор, балет и оркестър на Държавна Опера-Стара Загора
Детско-юношеска студия за опера и балет на Държавна опера-Стара Загора

 
27
понеделник
19:00
НЕСТИНАРКА - танцова драма по музика на Марин Големинов

В главните роли: Анелия Димитрова /Демна/, Фиорди Лоха /Найден/,
Ромина Славова /Струна/, Ивайло Янев /Старец/
Солисти и кордебалет на Държавна опера-Стара Загора